top of page

Výroba CLT panelov v Papradne

Výroba prefabrikovaných  panelov a  iMODUL-ov z CLT v Rajci

9.jpeg

CLT teda krížovo lepeného drevo, je stavebný materiál s najlepšími vlastnosťami pre moderné drevostavby. Je to masívna drevená doska, vyrobená z kolmo na seba lepených vrstiev masívneho dreva. Kvôli krížovému laminovaniu tvoria pevný a stabilný produkt, ktorý možno použiť vo zvislých aj vodorovných konštrukciách. CLT panel je tvarovo stály, prírodný a ekologický stavebný produkt.

Screenshot 2022-02-06 at 10.01_edited.jpg

CLT panel je masívny drevený produkt s vynikajúcimi konštrukčnými vlastnosťami. CLT dosky sú ľahké, pevné a odolné proti požiaru a môžu byť použité ako nosná konštrukcia domu alebo bytového domu ale aj ako viditeľný vnútorný povrch stien a stropov.

Screenshot 2022-02-06 at 10.03.42.png

Drevo je jedným z najekologickejších stavebných materiálov na svete. Dopyt po ňom ako po stavebnom materiáli neustále rastie. So záujmom o šetrenie prírodných zdrojov a životného prostredia sa zvyšuje záujem stavebníkov o drevostavby. Udržateľný CLT panel slúži ako úložisko uhlíka počas celého životného cyklu domu alebo budovy.

Screenshot 2022-02-06 at 10.01.30.png

CLT panel je 100% prírodný produkt, zdravotne nezávadný, jeho bilancia CO2 je pozitívna, 
taktiež je ekologický a trvalo udržateľný, odolnejší proti požiaru ako oceľ, vzduchotesný ale zároveň difúzne otvorený (kvalitné vnútorné prostredie bez plesní), minimalizuje tepelné mosty v konštrukcii, je relatívne ľahký oproti betónu a tehlám. Doba výstavby je kratšia v porovnaní s murovanou stavbou alebo stĺpikovou konštrukciou, výstavba je suchá a rýchla.

bottom of page